#tudengile #õppimine #teadus

Kutse ettekannete esitamiseks 14. varauusaegse filosoofia konverentsile (NWEMP)

#tunnustamine
ohakas ja embleem

Filosoofia ja semiootika instituudi tunnustused: aastaauhinnad 2023 ja tänukirjad

#tudengile #teadus #ühiskonnale
kaks uut filosoofiaraamatut

Keel, vaim, tunnetus ja tõlgendus. Raamatuesitlus

#teadus
mets

Juubelihõngulises kevadkoolis arutletakse eluteaduse mõtte arengu üle

#teadus
Mari-Liis Madisson ja Andreas Ventsel semiootika osakonnas.

Humanitaarteaduste aastapreemia said poliitika- ja sotsiosemiootika professor Andreas Ventsel ning semiootika teadur Mari-Liis Madisson

09.02.2024
Raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis toimub 10. aprillil üritustesarja „Kord ja kaos“ raames sümpoosion „Maailma tähendusest“.
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Emakeelepäeval kuulutati Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali proosapreemia laureaadiks Tartu Ülikooli mõtteloo ja Läänemere regiooni intellektuaalse ajaloo kaasprofessor ja kirjanik Meelis Friedenthal teose „Punkti ümber“ eest. Tegu on ühe tähtsaima riikliku kirjandusauhinnaga.
  • uudis
Pühapäeval, 17. märtsil lõppes selle aasta filosoofia olümpiaadi lõppvoor, mis vältas tervelt neli päeva. Võisteldi essee kirjutamises, loogikas, väitluses ja filosoofilises trivias.
  • #olümpiaadid
  • #teaduskool
  • uudis
15. märtsil pälvis „Praktilise eetika käsiraamat“ Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleteo tänuüritusel 2023. aasta parima kõrgkooliõpiku auhinna.
  • uudis
Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kirjanikuga. 21. veebruaril esineb loodusmuuseumi seminarialal Margus Ott.
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna bakalaureuseõppe lõpuaktus toimub 17. juunil 2024 kell 14.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas.
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistriõppe lõpuaktus toimub 20. juunil 2024 kell 13.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas.
  • uudis
26. jaanuaril avati Tartu 2024 programmi kuuluv näitus „Teadusrikas Tartu“, kus saab tutvuda Tartu rikkaliku teadusajaloo 24 edulooga.
  • #Tartu2024
  • meist mujal
Tartu Ülikooli eetikakeskuse ekspertide loodud arutelumäng jõudis sTARTUp Day demoalale.
  • #ettevõtlus
  • uudis
21. veebruaril kell 11.00-14.30 on kõik humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna tudengid oodatud Tartus Lossi 3 õppehoones toimuvale karjääripäeval, et tutvuda erinevate praktikapakkumistega ning osaleda karjäärivõimalusi tutvustavates töötubades.
  • #koostöö
  • uudis
Stereotüübile filosoofist kui kellestki, kes istub elevandiluust tornis ja mõtleb oma jalad-maast-lahti mõtteid, vastab Tartu Ülikooli praktilise filosoofia kaasprofessor Kadri Simm küll kõige vähemal määral.
  • ajakiri
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond annab iga-aastaselt detsembris välja aastaauhinnad parimatele ettevõtmistele ja silmapaistvamatele töötajatele.
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond pakub kevadesemestril mitmekülgset valikut vabaaineid kõigis oma instituutides. Neid aineid on oodatud võtma nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
  • uudis
Ootame teid osalema Juri Lotmani ja Jakob von Uexkülli loengute sarjade paariskohtumisel 20. detsembril kell 14.15 Jakobi 2-336.
  • uudis
15. novembril Tartus toimuval konverentsil käsitletakse teaduse keskkonnamõju ja otsitakse võimalusi selle vähendamiseks. Üritus toimub Omicumi hoones, Riia 23b/2-105.
  • #kestlikkus
  • uudis
18. detsembril kell 15.00 kaitseb Auli Viidalepp semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „The Expected AI as a sociocultural construct and its impact on the discourse on technology“.
  • uudis
Tartu Ülikooli teadlased panustavad avaliku kommunikatsiooni hea tava loomisse.
  • uudis
MTÜ Juri Lotmani Fond kuulutas välja stipendiumikonkursi Tartu Ülikooli magistrantidele ja doktorantidele.