Korduvad Küsimused
Kuidas leida praktika koht?
Tudengid peavad endale ise leidma koha või tegevuse, millega oma praktika punktid välja teenida (mõtle sellest kui osa oma praktikast). Praktika koordinaator saab neid ainult nõustada koha leidmisel või pakkuda välja ideid. Aeg-ajalt on osakonnal konkreetseid praktika pakkumisi, sellisel juhul sobivat sihtrühma tudengeid teavitatakse sellest pakkumisest.
Mis tüüp tegevused sobivad praktikaks?
Ei ole kindlat nimekirja sobivatest tegevustest, aga üldiselt ei tohiks praktika olla liialt sarnane tavapärasele koolitööle, st tekstide lugemine ja arutamine seminaris, loengute kuulamine ja esseede kirjutamine jne. Lisaks, kõik tegevused, mis lubavad tudengil rakendada oma filosoofilisi teadmisi ja oskusi, ja/või tegevused, mis panustavad tudengi eelistatud karjääri, on eelistatud ja julgustatud. Üldiselt uurimistöö tegemine (kas koos või ilma oma juhendajata) on praktikaks sobilik tegevus vaid siis kui sellel on väga konkreetne väljund.
Kuidas praktikat teha?
Tudeng peaks pöörduma praktika koordinaatori poole enne igasuguse praktikaks mõeldud tegevuse tegemist. See on oluline, sest vaid nii saab kindel olla, et kõik asjaosalised on kõigest teadlikud ning kõiki vajalikke protseduure jälgitakse. Muidugi tegevused, mida tudeng on teinud iseseisvalt, võivad siiski sobida praktikaks, eeldusel et kõik vajalikud tingimused on täidetud. Praktikat ei pea tegema kogu mahus korraga, seda võib teha osades, kuid väikseim võimalik osa on 1 EAP. Praktika tegevusi võib sooritada ka väljaspool õppeperioodi.
NB! BA tudengitel on võimalik praktika küll sooritada osadena, aga ÕISi saab selle sissekanda alles siis kui kõik 3 EAP on tehtud.
Mis dokumente on vaja täita?
Peale praktika lõppu peab tudeng täitma tööajatabeli ning kirjaliku raporti. Need tuleb esitada praktika koordinaatorile, kes peale andmete kinnitamist kannab vastava hulga punkte sisse. Kui tudeng sooritab oma praktika väljaspool osakonda, siis tuleb lisaks anda ka oma praktikajuhendaja kontaktandmed, et tudengi soorituse kohta oleks võimalik küsida tagasisidet. Kui tudeng sooritab oma praktika väljaspool ülikooli, siis on vajalik allkirjastada kolmepoolne (tudeng-ülikool-praktika koht) leping, lisaks samuti kontaktandmed hilisema tagasiside kogumiseks. Juhendid, dokumendivormid ning lepingute aluspõhjad saab praktika koordinaatori käest.
NB! Kui sooritad praktikat ERASMUSe raames, siis on aruandlus veidi teistsugune. Lisaks osakonnas kasutusel olevatele aruandevormidele tuleb ka täita ERASMUSe aruandlus, paberid esitada dekanaati. Kui see on tehtud, siis antakse tudengile sertifikaat, mis tuleb esitada praktika koordinaatorile koos teiste dokumentidega.
Kuidas praktika punktid arvutatakse?
Vastavalt ülikoolis kehtivale korrale on 1 ainepunkt väärt 26 akadeemilist tundi tööd. Tavaliselt enne praktika tegevuse alustamist peaksid tudeng ja praktika koordinaator hindama plaanitava tegevuse kestvust ja väärtust ainepunktides. See on vaid aga hinnang, mis on mõeldud aitamaks tegevusi planeerida. Tegelik antavate punktide hulk sõltub tegelikult tehtava töö hulgast, välja arvatud juhul kui eelnevalt on teisiti kokkulepitud. Aeg-ajalt võib osakond pakkuda välja fikseeritud punkti mahuga praktika tegevusi, sõltumata tegelikult kulunud tööajast.