Filosoofia magistriõppekava
Filosoofia osakonnas jaguneb teadus- ja õppetöö nelja õppetooli vahel. Magistriõppekava pakub laia valikut teemasid ja lähenemisviise. Üliõpilased saavad spetsialiseeruda ühele järgmistest valdkondadest:
- Praktiline filosoofia: eetika, metaeetika, rakenduseetika, bioeetika, esteetika, sotsiaal- ja poliitikafilosoofia, haridusfilosoofia;
- Teoreetiline filosoofia: keelefilosoofia, vaimufilosoofia, loogika- ja matemaatika filosoofia, psühholoogia filosoofia, epistemoloogia, metafüüsika, metafilosoofia, eksperimentaalfilosoofia;
- Teadusfilosoofia: üldine teadusfilosoofia, füüsika filosoofia, keemia filosoofia, bioloogia filosoofia, teaduse sotsiaalsed ja kultuurilised uuringud, sotsiaalepistemoloogia;
- Filosoofia ajalugu: antiikfilosoofia, varauusaegne filosoofia, klassikaline saksa filosoofia, saksa idealismi järgne 19. sajandi filosoofia, hermeneutika, fenomenoloogia, eksistentsialism, olemisajalooline mõtlemine, kontinentaalne esteetika, 20. sajandi prantsuse filosoofia, Eesti filosoofia.
Meie õppekava sobib nii neile, kes on varem filosoofiat õppinud ja soovivad nüüd pühenduda mõne kitsama filosoofilise teema uurimisele, kui ka neile, kes alles alustavad filosoofia õppimist ja tahaksid esmalt osaleda üldistel filosoofiakursustel.
Spetsialiseerumisained (18 EAP) lepitakse kokku juhendajaga. Need võivad sisaldada nii erinevate auditoorsete kursuste läbimist kui individuaalset õpet. Spetsialiseerumisained võivad hõlmata ka näiteks lugemisülesandeid või aineid bakalaureuseõppekavast (näiteks siis, kui Sul ei ole bakalaureusekraadi filosoofias). NB! Ühele kindlale valdkonnale (nt praktilisele filosoofiale) spetsialiseerumine ei tähenda seda, et ei saa võtta teiste õppetoolide (nt teoreetilise filosoofia) aineid. Spetsialiseerumisained tuleb läbida esimesel kolmel semestril, neljas semester on planeeritud magistritöö kirjutamiseks.
Meie magistriprogrammi üheks ainulaadseks aspektiks on praktika moodul, mille raames saab õpitut rakendada tegelikus töökeskkonnas. Praktika võib läbida näiteks mõnes kolmanda sektori asutuses, poliitilises organisatsioonis, ajalehe või ajakirja toimetuses (toimetamine või tõlkimine), (üli)koolis või mõnes muus haridusasutuses (pedagoogiline praktika). Me julgustame üliõpilasi tööandajatega ise ühendust võtma, et leida sobiv praktikakoht just sellises asutuses, mis aitaks kaasa headele karjäärivalikutele tulevikus.