Kaitstud 3+2 bakalaureusetööd | Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituut
AAA

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2 - 116-121, 51014, Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51003, Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51014, Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, III korrus, ruumid 309-352, 51014, Tartu
  • kultuuriteaduste ja kunstide instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003, Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003, Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090, Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    (+372) 435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004, Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003, Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a, ruum 29, 50103, Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6310
    Faculty address: 
    Narva mnt 4-A315, 51009, Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409, Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20, 50409, Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003, Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307, Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012, Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411, Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411, Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003, Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 51014, Tartu, Eesti
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5-205, 51014, Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46-208, 51014, Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618, Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi tn 1, 50411, Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411, Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b-134, 51010, Tartu
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51014, Tartu
Asutused
Tugiüksused
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090, Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51014, Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014, Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17-114, 51014, Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • teadus- ja arendusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6192
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003, Tartu
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruum 210, 50090, Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6215
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090, Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51014, Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    +372 737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    +372 740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    +372 730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    +372 737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    +372 731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    +372 737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a-106, Tartu

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2 - 116-121, 51014, Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51003, Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51014, Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, III korrus, ruumid 309-352, 51014, Tartu
  • kultuuriteaduste ja kunstide instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003, Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003, Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090, Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    (+372) 435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004, Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003, Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a, ruum 29, 50103, Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6310
    Faculty address: 
    Narva mnt 4-A315, 51009, Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409, Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20, 50409, Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003, Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307, Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012, Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411, Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411, Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003, Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 51014, Tartu, Eesti
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5-205, 51014, Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46-208, 51014, Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618, Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi tn 1, 50411, Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411, Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b-134, 51010, Tartu
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51014, Tartu
Asutused
Tugiüksused
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090, Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51014, Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014, Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17-114, 51014, Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • teadus- ja arendusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6192
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003, Tartu
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruum 210, 50090, Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6215
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090, Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51014, Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    +372 737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    +372 740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    +372 730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    +372 737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    +372 731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    +372 737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a-106, Tartu

Kaitstud 3+2 bakalaureusetööd

 

2017

Mirt Kruusmaa cum laude "The Relationship Between Thinking and the World in the Philosophy of Hannah Arendt", juhendaja Siobhan Kattago, retsensent Francesco Orsi

Kevin Sebastian Saaremäe "Martin Heideggeri 1949. aasta Bremeni-ettekannete meediateoreetilisi implikatsioone", juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Ülo Matjus

2016

Märt Hallasoo “Kropotkini käsitlus kaasaegse riigi kujunemisest ja inimühiskonnast enne riiki”, juhendajad Kadri Simm ja Roomet Jakapi, retsensent Karel Pajus

Erik Jürmann “Thomas Kuhn: Theory of Progress or Theory of Change?”, juhendaja Endla Lõhkivi, retsensent Kristin Kokkov

Juta Kruusmäe “Antropotsentrismi õigustamine keskkonnaeetikas Bryan G. Nortoni nõrga antropotsentrismi näitel”, juhendaja Külli Keerus, retsensent Mats Volberg

Sander Lillemäe “Moraali teke ja areng”, juhendaja Kadri Simm, retsensent Külli Keerus

Aita Meentalo “Dionysos kui loovuse printsiip Friedrich Nietzschel ja Vjatšeslav Ivanovil“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Ülo Matjus

Kristiina Miller “Sotsiaalse kapitali roll korruptsiooni vähendamisel“, juhendaja Mats Volberg, retsensent Margit Sutrop

Inga Mäemets “Endel Tulvingu autonoeetilise teadvuse kontseptsiooni fenomenoloogiline käsitlus“, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Taavi Laanpere

Henri Otsing Gelassenheit kui olemisajaloolise mõtlemise tee“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensendid Joonas ja Juhan Hellerma

Keit Paju “Moraalsed argumendid taimetoitluse ja täistaimetoitluse poolt”, juhendaja Külli Keerus, retsensent Mats Volberg

René Tõnisson “Can Autonomous Machines Make Ethical Decisions?”, juhendaja Mats Volberg, retsensent Rao Pärnpuu

2015

Angela Adamson „Institutsionaalne kunstiteooria ja Wollheimi dilemma“, juhendaja Marek Volt, retsensent Margit Sutrop

Sven Anderson “Kas õppimist toetav hindamine on õiglane? Deskriptiivne vaade õigluse tajumisele”, juhendajad Kadri Simm, Kristi Mumm, retsensent Marek Volt

Triinu Eesmaa “Fenomenilise teadvuse ja intentsionaalsuse lahutamatus”, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Uku Tooming

Mark Hallap “Lists in the Meno and the Euthyphro, juhendajad Toomas Lott, Riin Sirkel, retsensent Uku Tooming

Mariann Järvela “Törnbjörn Tännsjö spordifänluse ebamoraalsuse argumendi kriitika“, juhendaja Heidy Meriste, retsensent Mats Volberg

Mari Kirs “Epikurose egoistlik sõpruse kontseptsioon“, juhendaja Toomas Lott, retsensent Mats Volberg

Teele Nõlvak “Mis on filosoofia ja miks seda vaja on? Deleuze’i ja Guattari “Mis on filosoofia?” põhjal“, juhendaja Jaanus Sooväli, retsensent Janar Mihkelsaar

Anna Elise Rohtmets "Do Kuhnian Revolutions Suit Biology?", juhendaja Edit Talpsepp, retsensent Ave Mets

Siim Rääk “Muusika-metafüüsika keskne roll Friedrich Nietzsche filosoofias “Tragöödia sünni“ näitel“, juhendaja Ülo Matjus, retsensent Eduard Parhomenko

Karl Erik Saks “Sokraatiline iroonia Platoni dialoogides“, juhendaja Toomas Lott, retsensent Andrus Tool

Lauri Adrian Talv “Tõe korrespondentsiteooria kriitika Friedrich Nietzsche kirjutises „Tõest ja valest moraalivälises mõttes““, juhendaja Jaanus Sooväli, retsensent Eduard Parhomenko

Hell Vitsut „Abordidebatt: Argument psühholoogilise persoonikäsitluse kasuks“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Mats Volberg

2014

Aina Ambrosius "Rahvastiku kasvu reguleerimise moraalne õigustatus", juhendaja Külli Keerus, retsensent Mats Volberg

Astrid Asi "Õigusfilosoofiliste teooriate rakendamine õigusemõistmisel", juhendaja Mats Volberg, retsensent Ave Mets

Kaia Beilmann "Mis on kollektiivne mälu?", juhendaja Taavi Laanpere, retsensent Uku Tooming

Maarja Kask "Sokraatiline meetod – vahend moraaliteadmiste saavutamiseks või protreptika?", juhendaja Toomas Lott, retsensent Andrus Tool

Taimi Laur "Egoism Immanuel Kanti eetikas ja Alison Hillsi egoismivormid", juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Külli Keerus

Karmen Lillemets "Globaalne vaesus ning selle leevendamine", juhendaja Kadri Simm, retsensent Külli Keerus

Mati Maine "Fenomenoloogiline reduktsioon ja solipsismiküsimus Edmund Husserli mõtlemises", juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Juhan Hellerma

Marika Proover "Loomade heaolu käsitlused ja problemaatika aretuse kontekstis", juhendaja Külli Keerus, retsensent Kadri Simm

Peeter Raudsik “Orientalismi filosoofia: kriitika”, juhendaja Kadri Simm, retsensent Märt Läänemets

Joosep Sibul "Sissevaade Georg Hackenschmidti filosoofilisse õpetusse", juhendaja Ülo Matjus, retsensent Marek Volt

Triinu Soikmets "David Hume’i maitsestandard kunstiteoste hindamisel", juhendaja Marek Volt, retsensent Ülo Matjus

Juhan Trink "Mis kasu on Sokratesega vestlemisest? Sokratese kirjeldused oma metodoloogiast „Sokratese apoloogias“, „Menonis“ ja „Theaitetoses“", juhendaja Toomas Lott, retsensent Andrus Tool

Sander Vaus "The Normativity of Truth in Cognitive Evaluation", juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Eve Kitsik

Eva Voog "Reduktsioon Maurice Merleau-Ponty fenomenoloogias ja fenomenoloogilises kunstikäsituses", juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Juhan Hellerma

2013

Indrek Lõbus cum laude “Criticsism of the Propositionalist Approach to Solving the Problem of Opaque Attitude Contexts, and an Outline of an Alternative” , juhendajad Daniel Cohnitz ja Alexander Davies, retsensent Luis Estrada Gonzalez

Triinu Nõmme cum laude „Globaalne õiglus ja indiviidi vastutuse küsimus“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Külli Keerus

Peeter-Paul Hallaste “Pinker’s Dilemma: Why Linguistic Relativity Is neither False in Principle nor Trivial”, juhendaja Alexander Davies, retsensent Taavi Laanpere

Carel Kivimaa „Presentism ja erirelatiivsusteooria“, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Piret Kuusk (füüsika instituut)

Urve Meritam „Feminism ja sotsiaalne õiglus Martha Nussbaumi käsitluses“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Hanna-Liisa Ennet

Susann Mikli „Poliitiliste otsuste legitiimsus“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Marek Volt

Eveli Neemre „David Papineau eesmärgipärane arutlus ja ja kas seda saab ka loomadele rakendada“, juhendaja Endla Lõhkivi, retsensent Timo Maran

Merike Reiljan “Are Reasons for Action Agent’s Psychological States or Facts of the World?”, juhendaja Francesco Orsi, retsensent Alexander Davies

Silver Sillak „Sotsiaalmajanduslik võrdsus R. H. Tawney ja M Walzeri näitel“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Mats Volberg

Kristiina Tikkenberg “Identiteet ja kultuuride võrdse tunnustamise nõue. Medusa sündroom”, juhendaja Kadri Simm, retsensent Marek Volt

Henri Tilga “Paternalism spordis: vanemate autonoomiast ja lapse õigusest “avatud tulevikule””, juhendaja Marek Volt, retsensent Külli Keerus

2012

Heidy Meriste cum laude "Is Misleading less Bad than Lying?", juhendajad Margit Sutrop ja Theda Rehbock, retsensent Francesco Orsi

Anneli Hallik "Varemete esteetiline kogemine", juhendaja Marek Volt, retsensent Helen Haav

Kristina Jakovleva "A Moral Evaluation of Contemporary Debt Redistribution through the Theory of Justice of John Rawls (with reference to the cases of the EU and the USA)", juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Francesco Orsi

Silvia Keerd "Susan Sontag tõlgendamise vastu", juhendaja Marek Volt, retsensent Andrus Tool

Heidi Koolmeister "Liberalism versus poliitiline paternalism: John Locke’i kriitika Sir Robert Filmeri Patriarcha aadressil", juhendajad Roomet Jakapi ja Antonino Rotolo, retsensent Kadri Simm

Jakob Laulik "Richard Rorty epistemoloogiakäsitus ning selle kriitikud", juhendaja Andrus Tool, retsensent Riin Kõiv

Uku Loskit "Süsteemide vastuväide John Searle’i hiina toa argumendile", juhendaja Bruno Mölder, retsensent Taavi Laanpere

Gunnar Mitt "Laste ilmaletoomise moraalsusest", juhendaja Margit Sutrop, retsensent Marek Volt

Merilin Männamäe "Autonoomia väärtus riigi ja indiviidi jaoks Joseph Razi käsitluses – miks ja mis tingimustel on riigi sekkumine isikuautonoomiasse õigustatud?", juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Kadri Simm

Taavi Narits "Immanuel Kanti moraalifilosoofia rakendamine kaasaegses militaareetilises mõtlemises", juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Külli Keerus

Martin Raba "Häbi ja süü biovõimus", juhendaja Margit Sutrop, retsensent Eduard Parhomenko

Taavi Remmel "Kunsti ajaloolise ja „hegelliku“ lõpu käsitlus Arthur C. Danto kunstifilosoofias", juhendaja Ülo Matjus, retsensent Janar Mihkelsaar

Allan Roosmaa "Eetiline probleemistik inimese parendamise debatis: ülevaade poolt- ja vastuargumentidest", juhendaja Margit Sutrop, retsensent Kristi Lõuk

Kertu Seppa "Usalduse fenomeni mõistelised aspektid", juhendaja Margit Sutrop, retsensent Mats Volberg

2011

Elina Adamson cum laude „Autentsusideaal ja tähendushorisondid Charles Taylori filosoofias” Juhendaja Margit Sutrop, retsensent Eva Piirimäe

Madli Ross cum laude „Väärtuskategooriad keskkonnaeetiliste konfliktsituatsioonide käsitlemisel” juhendaja Külli Keerus, retsensent Hanna-Liisa Ennet

Kaarel Vaidla cum laude “Meetodi mõistmine Martin Heideggeri varase mõtlemise läbi” juhendaja Ülo Matjus, retsensent Eduard Parhomenko

Martin Aidnik „Human Nature and Social Criticism in the Philosophy of the Young Marx” juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Kadri Simm

Marianne Karm „Psühholoogilise altruismi bioloogilisele altruismile taandamise õigustatusest” juhendaja Margit Sutrop, retsensent Külli Keerus

Kristin Kokkov “Keskastme teooriate meetod arheoloogiateaduses” juhendajad Tiiu Hallap ja Endla Lõhkivi, retsensent Edit Talpsepp

Pille Peri „Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse motivatsioonist – Eesti ettevõtete näitel“ juhendaja Margit Sutrop, retsensent Aive Pevkur

Kadri Sahin “Paul Karl Feyerabendi ühismõõdutuse filosoofia” juhendaja Endla Lõhkivi, retsensent Urmas Ivask

Sandra Saks “William Jamesi religioonikäsitlus ja Charles Taylori kriitika selle aadressil” juhendaja Andrus Tool, retsensent Uku Tooming

Lenne-Ann Savila „Willard Van Orman Quine'i jutumärgitustamise tõeteooria ja selle kriitika” juhendaja Jaan Kangilaski, retsensent Marek Volt

Henri Zeigo „Kas mõisteanalüüs on kooskõlastatav psühholoogide arusaamaga mõistete representeerimisest?” juhendajad Daniel Cohnitz ja Uku Tooming, retsensent Taavi Laanpere

Eik Tammemäe „Moore ja Wittgenstein teadmisest ja tõsikindlusest” juhendaja Bruno Mölder, retsensent Jaan Kivistik

Raul Veede “Isaac Newtoni teadusfilosoofiliste vaadete avaldumisest teoses Chronology of Ancient Kingdoms Amended” juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Katrin Velbaum

2010

Kristiina Averin „Disjunktivistliku tajuteooria mõningatest aspektidest”, juhendaja Tiiu Hallap, retsensent Vivian Bohl

Margus Elings „R. M. Hare’i seletus moraalikonfliktide probleemile metaeetikas”, juhendaja Külli Keerus, retsensent Marek Järvik

Jaan Elken “Is Passing the Turing Test Evidence for Intelligence?”, juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Tiiu Hallap

Marie Jaksman „Võimumehhanismid ja vastupanu võimalused Michel Foucault’ käsitluses”, juhendaja Jüri Lipping, retsensent Leo Luks

Sten Kapten “Is Authoritarian Capitalism a Viable Alternative to Its Western Liberal Version, to Promote Long Term Economic Growth?”, juhendaja Valdar Parve, retsensent Igor Gräzin

Tanar Kirs „Luule vahekord olemisega Martin Heideggeri olemisajaloolise mõtlemise seisukohalt”, juhendaja Ülo Matjus, retsensent Eduard Parhomenko

Georg Kirsberg „Kodaniku õigus väljuda kogukonnast – kas piisav garantii liberaalse ühiskonna jaoks, et lubada diskrimineerivaid kogukondasid?”, juhendaja Peeter Selg, retsensent Kristel Toom

Allan Kruus „Mittelokaalsed kvantkorrelatsioonid ja kausaalsus”, juhendaja Veiko Palge, retsensent Henrik Sova

Kerli Kurikka „G. E. Lessingi väited maalikunsti kohta traktaadis „Laokoon“”, juhendaja Ülo Matjus, retsensent Andrus Tool

Mihkel Lees „Liberaalne eugeenika – kui kaugele võime tulevaste põlvede omaduste valikul eetiliselt minna?”, juhendaja Kadri Simm, retsensent Kristi Lõuk

Kärt Pettai "Vaim kui substants George Berkeley käsitluses“ juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Vivian Bohl

Ann Randver “The Philosophical Anarchism of William Godwin”, juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Priit Põhjala

Helen Schasmin „Francis Hutcheson moraali motivatsioonist”, juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Anne-Mai Helemäe

Erko Schvarts „Jean-Jacques Rousseau käsitlus eel-ühiskondlikust inimesest”, juhendaja Kadri Simm, retsensent Mirjam Lepikult

Sven Sepp „Individuaalsed vabadused ühiskonnas – ideaal ja tegelikkus“ juhendaja Aive Pevkur, retsensent Marek Volt

Sander Sirel „Tunnete ja kalduvuste roll Immanuel Kanti moraalifilosoofias”, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Helen Haav

Mariliis Tago „Teose ja kunstiteose käsitusest Martin Heideggeri mõtlemises”, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Ülo Matjus

Toomas Tatrik „Vana-Kreeka filosoofia sünd José Ortega y Gasseti käsitluses”, juhendaja Sven-Olav Paavel, retsensent Märt Põder

Sandra Veinla “Stirner and Wolff on Autonomy and Anarchism”, juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Mats Volberg

2009

Jekaterina Denissova cum laude "A Challenge For David Chalmers' Ambitious Neo- Descriptivism" juhendajad Daniel Cohnitz ja Bruno Mölder, retsensent Jaan Kangilaski

Jelena Issajeva "Was Rudolf Carnap a Logical Behaviorist?" juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Bruno Mölder

Jakob Kangur „Biospherical Egalitarianism in Deep Ecology” juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Mats Volberg

Kai Kuropatkin ““Liigse skoorimise” moraalne staatus spordis” juhendaja Marek Volt, retsensent Valdar Parve

Kai Laidla “Pornograafia tsenseerimine ja keelustamine radikaalfeministide ja liberaalfeministide käsitluses” juhendaja Marek Volt, retsensent Kadri Simm

Kristi Lõhmus “Etnotsentrism ja antropotsentrism John Locke'i omandikontseptsioonis” juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Tarmo Tirol

Marianne Medar "Colin McGinn`s Argument for Transcendental Naturalism" juhendajad Daniel Cohnitz ja Bruno Mölder, retsensent Endla Lõhkivi 

Karel Pajus „Inimsuse mõiste Immanuel Kanti eetikas angloameerika autorite tõlgendustes” juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Eva Piirimäe

Priit Põhjala „Murray Bookchin as Social Critic: An Assessment” juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Eve Kitsik

Erik Seim “Süü või ohtlikkus - eetiline dilemma?” juhendaja Pärtel Piirimäe, retsensent Marko Kairjak

Tiia Sugasepp „Sõnavabadus ja selle piirid. Eesti monumentide teisaldamise näide” juhendaja Aive Pevkur, retsensent Kristi Lõuk

Rait Tuulas „Kohustuste enda vastu ja kohustuste teiste vastu vahekord Immanuel Kanti moraalifilosoofias” juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Helen Haav

Rando Usin „Immanuel Kanti käsitlus valetamisest” juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Helen Haav

2008

Eve Kitsik cum laude „Hegemony and Counterhegemony in John Dewey’s Educational Theory“ juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Gert-Rüdiger Wegmarshaus

Liis Raamat cum laude „Parmenides olemise ja mõtlemise vahekorrast Martin Heideggeri "Moira" põhjal“, juhendaja Ülo Matjus, retsensent Eduard Parhomenko

Janika Aav „Koolidistsipliini protsessuaalne käsitlus ja selle konstrueerimise katse haridusfilosoofia ja –psühholoogia perspektiividest lähtudes“ juhendaja Märt Põder, retsensent Aire Vaher

Karl Gildemann „Kommunitarism – tee stagnatsiooni või progressi?“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Eva Piirimäe

Juhan Hellerma „Inimloomuse käsitlus Martin Heideggeri Sissejuhatuses metafüüsikasse“, juhendaja Ülo Matjus, retsensent Eduard Parhomenko

Ingmar Jaska „Teadmise argument ja D. Papineau fenomeniliste mõistete teooria“, juhendaja Tiiu Hallap, retsensent Bruno Mölder

Laura Kalda „Positiivse vabaduse elemendid kaasaegses liberalismis John Rawlsi „Õigluse teooria“ näitel“ juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Kadri Simm

Kalle Keskrand „Vastuolud John Locke'i omandikontseptsioonis“ juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Roope Rotko

Eneli Kindsiko „Kuidas toimub õigustatud omandamine loomuseisundis: omand ja sellega seonduvaid küsimusi John Locke’i käsitluses“, juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Kadri Simm

Kaidi Koort „Kas Thomas Hobbes on psühholoogiline egoist?“ juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Roomet Jakapi

Riin Kõiv „Eksperimendist kui filosofeerimise meetodist Nietzschel“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Janar Mihkelsaar

Taavi Laanpere „Daniel Dennetti käsitlus intentsionaalsusest“, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Jaan Kivistik

Kadri Lukk „Enese omamisõiguse tees ja prostitutsioon“, juhendaja Marek Volt, retsensent Kadri Simm

Peeter-Marko Mikk „Richard Rorty filosoofia kui epistemoloogia kujunemisest (poleemika Michael Williamsiga)“, juhendaja Andrus Tool, retsensent Roomet Jakapi

Mari-Liisa Parder „John Locke’i loomuseisundi ja John Rawlsi algpositsiooni võrdlev käsitlus teoste Two Treatises of Government ja A Theory of Justice põhjal“, juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Külli Keerus

Sandra Preiman „Elu, teadmise ja illusiooni suhtest Friedrich Nietzsche teostes „Ajaloo kasust ja kahjulikkusest elule“ ning „Moraali genealoogiast““, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Märt Põder

Triin Raadik „Thomas Hobbes ja John Locke loomuseisundist ja sõjaseisundist“, juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Anne-Mai Helemäe

Andrea Redpap „Michael Dummetti tähendusteooria projekt ja tema kriitika tõetingimuslikule tähenduse teooriale“, juhendaja Jaan Kangilaski, retsensent Bruno Mölder

Jana Tamm „John Rawls – kas liberaal või respublikaan?“, juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Kadri Simm

Taivo Teder „Sõjanduslik professionalism“, juhendaja Valdar Parve, retsensent Marek Volt

Laura Viidebaum „Friedrich Nietzsche keelekäsitusest tema varase loomingu põhjal“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Märt Põder

Airi Vitsut „J. S. Milli vabaduse kontseptsioon ja religiooni roll ühiskonnas“ juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Aive Pevkur

Mats Volberg „The Democratic Conception of Education and the Problem of Civic Education“ juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Gert-Rüdiger Wegmarshaus

2007

Jaana Eigi cum laude „Philip Kitcheri argument uurimisvabadusest“, juhendaja Endla Lõhkivi, retsensent Rein Vihalemm

Kaur Garšnek cum laude „Nietzsche nihilismi ületamine läbi budistliku tühjuse“, juhendaja Tiiu Hallap, retsensendid Eduard Parhomenko, Märt Läänemets

Helen Haav cum laude „Üleva-tunne enesetunnetusena: Barnett Newmani abstraktne ekspressionism Immanuel Kanti ja Jean-François Lyotard’i üleva-käsitluse kontekstis“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Jaak Kangilaski

Mariliis Lehtveer cum laude „Põhjuslikud seadused ja Russelli eliminativism“, juhendaja Piret Kuusk, retsensent Bruno Mölder

Jevgeni Ossinovski cum laude „Mittemoraalsus ja selle ulatus Stirneri ja Nietzsche moraalikäsitluses“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Tõnu Luik

Johanna Ross cum laude „Keelelise relativismi väljavaated Davidsoni ja Rescheri vastanduse valguses“, juhendaja Tiiu Hallap, retsensent Jaan Kangilaski

Uku Tooming cum laude „Seletus ja ennustus rahvapsühholoogias“, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Endla Lõhkivi

Katrin Parbus „Martin Heideggeri mõtlev kahekõne Stefan George luuletusega eesti keeli“, juhendaja Tõnu Luik, retsensent Eduard Parhomenko

Piret Samuel „Boorse’i biostatistilise teooria (BST) kriitiline analüüs“, juhendajad Endla Lõhkivi ja Valdar Parve, retsensent Edit Talpsepp

Henrik Sova „David Owensi põhjuslikkuseteooria probleemid“, juhendaja Piret Kuusk, retsensent Urmas Ivask

Merily Tosin „Raha kui sotsiaalne nähtus: kas pelk vahetusvahend (Sokrates) või mitte?“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Roope Rotko

2006

Martin Aher „Pragmatism in Language“, juhendaja Arne Merilai, retsensendid Daniel Cohnitz ja Jaan Kangilaski

Jaak Ilomets „Töö. Kirg. Armastus. Charles Fourier’ praktiline filosoofia“, juhendaja Valdar Parve, retsensent Eduard Parhomenko

Niina Keks „Chiasm kui Olemise „põhimine tõde“ Merleau-Ponty ontoloogias kunstiteose kaudu“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Tõnu Luik

Karin Kustassoo „Meeleheide Søren Aabye Kierkegaardi käsituses“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Ülo Matjus

Roope Rotko „Solidaarsuse mõiste John Rawlsi „Õigluse teoorias““, juhendaja Marek Järvik, retsensent Kadri Simm

Miina Saarna „Sõnavabadus ja ajakirjaniku vastutus ajakirjanduseetikas“, juhendaja Margit Sutrop, retsensent Marek Järvik

Tuuli Soodla „Theodor W. Adorno valgustuse kontseptsioon ja valgustuse kriitika Immanuel Kanti näitel“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Andrus Tool